logo-YUTRA-biale.png

ALPHA wśród listew

Listwy przypodłogowe to ten element wykończenia wnętrza, który oddaje prawdziwość stwierdzenia „mniej znaczy więcej”. I choć w oryginale to powiedzenie dotyczy mody, nic nie stoi na przeszkodzie, aby odnieść je i do wykończenia wnętrz, gdzie również liczy się funkcjonalność, ponadczasowość, elegancja. Te wszystkie elementy łączy listwa ALPHA.

ALPHA, YUTRA i SALAG

Listwa ALPHA to nowość w ofercie firmy SALAG. Firma ta – pod marką Yutra – produkuje również panele ścienne i panele podłogowe, które charakteryzuje bogata kolorystyka, duża wytrzymałość (wysoka klasa ścieralności), wodoodporność, ogniotrwałość, wygłuszanie odgłosów kroków, łatwy system montażu Click. Panele występują w dwóch opcjach – z podkładem i bez. Do wykończenia wnętrza z panelami Yutra idealnie – pod względem kolorystyki – pasują listwy ALPHA, dostępne w odpowiadających panelom dekorach (Solid Oak, Noble Oak, Mint Oak, Royal Oak i innych) lub w wersji białej, neutralnej. Listwę można też pomalować na dowolny kolor, aby jeszcze bardziej podkreślić charakter wnętrza.

ALPHA dostępna jest w kilku rozmiarach (wysokość 60, 65 i 80 mm, dł. 247 cm). Listwa ALPHA, wykonana z hybrydowego PVC (70% pochodzi z recyklingu), jest estetyczna i praktyczna. Oprócz oczywistych zalet, jakimi są: maskowanie szczelin dylatacyjnych, ochrona połączeń ścian i podłóg, zabezpieczenie przed kurzem i zabrudzeniami, warto wspomnieć o przewagach, które mogą wpłynąć na to, że listwa szybko stanie się „ulubienicą” montażystów i klientów, którzy wolą wybrać model działania „zrób to sam”.

Jedna listwa – 3 sposoby montażu

Innowacyjny system montażowy ALPHA pozwala dobrać sposób instalacji listew przypodłogowych do każdych potrzeb, dostarczając najbardziej uniwersalny profil na rynku. System mocowania listew przypodłogowych ALPHA to opatentowane rozwiązanie zapewniające najlepszy montaż listew przypodłogowych – za pomocą specjalnego klipsa ze stali nierdzewnej. Rozwiązuje to dwa główne problemy występujące podczas typowej instalacji. Po pierwsze: klips zapewnia ciągłe “dociskanie” profilu zarówno do ściany, jak i do podłogi, dzięki czemu nie ma możliwości powstania szczeliny, która jest uporczywym problemem przy tradycyjnym montażu. Po drugie: umożliwia montaż profilu bez użycia wkrętów czy kleju – to zupełna nowość na rynku, objęta wieloma międzynarodowymi patentami. Niemniej jednak, w przypadku ALPHY możliwe jest również użycie kleju. Listwę można również zamocować do ściany za pomocą zaczepów plastikowych mocowanych wkrętami. Co ważne, listwa ALPHA „nie topi się” przy cięciu mechanicznym (ukośnicą) ani przy cięciu ręcznym. Listwa nie odpryskuje, co często zdarza się w przypadku cięcia skośnego.

Dbasz o planetę? ALPHA to wybór dla Ciebie

Listwy ALPHA śmiało można nazwać dobrym wyborem dla osób, którym los planety nie jest obojętny. Jak podkreśla Adam Galas, właściciel SALAG-u, firma od samego początku wdraża innowacyjne rozwiązania w dziedzinie produktów do wykończenia wnętrza, funkcjonuje już od ćwierć wieku.

Po raz pierwszy urządzenia i technologie pozwalające na przetwarzanie wtórne zastosowane zostały przy produkcji kompozytowych desek tarasowych BERGDECK. Drugie życie produktu umożliwia zaawansowana technologia oparta na wykorzystaniu procesu mieszania w odpowiednim czasie i temperaturze, pod odpowiednim ciśnieniem i w odpowiedniej kolejności komponentów – niektóre są pochodzenia wtórnego, inne – służą wzbogacaniu i uszlachetnieniu surowców. Utrzymanie procesu zapewnia zaawansowana maszyna zwana compounderem. Dzięki temu materiały, które normalnie trafiłyby na wysypisko, dostają kolejne życie i zostają zużyte do produkcji pełnowartościowego, innowacyjnego produktu.

pl_PLPolish